Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

XIV Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 17.00 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.

2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii, a Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona w intencjach wszystkich darczyńców.

3. W poniedziałek o godz. 8.00. Msza św. za zmarłych parafian.

4. W tym tygodniu w liturgii: Poniedziałek – wsp. Św. Jana z Dukli Czwartek – Święto Św. Benedykta, Op. Patrona Europy. Piątek – wsp. Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, BM. Sobota – wsp. Św Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

5. Parafia Chrystusa Króla w Jaśle zaprasza w dniach od 6 do 13 lipca na modlitwę i czuwanie przy kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Program peregrynacji i nabożeństw wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do skorzystania z tego zaproszenia.

6. W przyszłą niedzielę od godz. 13.00 przy dawnej cerkwi w Świątkowej Wielkiej odbędzie się XXI Krempniańska Parada Historyczna. Pełne informacje na tablicy ogłoszeń.

7. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżki zakupu biletu na nazywaną arcydziełem technologii, absolutnie wyjątkową w skali światowej wystawę immersyjną: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieło sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie przez najbliższe tygodnie, a vouchery można odebrać w zakrystii.

8. Organizowana jest pielgrzymka na spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 14 lipca. Zapisy w biurze radia Maryja u OO. Franciszkanów w domu katechetycznym we wtorek od godz. 9.00 do 11.00. oraz w sklepie warzywnym przy ul. Słowackiego 10. Pełne informacje na tablicy ogłoszeń.

9. Pod chórem i przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

10. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.