Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

XII Niedziela Zwykła

1. Dziś Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych Ojcach w modlitwie. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

2. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy owocnego odpoczynku. Przypominamy, że nie ma wakacji od Mszy św. niedzielnej i codziennej modlitwy.

3. Przez całe wakacje nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 7.00, pozostałe bez zmian. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku od 16. do 17. Nieczynna w środy przed południem.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do Św. Michała Archanioła. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Współpracowników Salezjańskich.

6. W sobotę (29.06.) Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą: 6.30, 8.00, 9.30, i 18.00, połączona z nabożeństwem czerwcowym. Tego dnia, kto może prosimy zachować charakter święta.

7. W przyszłą niedzielę, w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze spotkanie zawiązujące Grupę Wojowników Maryi. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich mężczyzn w wieku od 18 do 50 roku życia. Zachęcamy, aby także mężczyźni naszej parafii zechcieli skorzystać z tego zaproszenia. Pełne informacje na tablicy ogłoszeń.

8. Decyzją ks. Bpa Ordynariusza po trzech latach pracy w naszej parafii, Ks. Marek Drupka z dniem 30 czerwca jest zwolniony z obowiązków wikariusza i skierowany na studia z zakresu prawa kanonicznego na Uniwersytecie w Lugano w Szwajcarii. Dziękujemy za piękną pracę w naszej parafii i życzymy Księdzu Obfitości łask Bożych opieki Matki Najświętszej i asystencji Ducha Świętego w rozwoju powołania kapłańskiego i zdobywaniu potrzebnej wiedzy na drodze naukowej. Szczęść Boże. Na miejsce Ks. Marka, do parafii przyjdzie 24 sierpnia neoprezbiter, Ks. Łukasz Cyrnek.

9. Przypominamy, że po mimo upałów kościół jest miejscem obecności Boga i wszystkich obowiązuje godny strój tego miejsca.

10. Pod chórem i przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

11. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.