Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś kolejny dzień rekolekcji. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. O godz. 16.00, nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i Msza św. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy o hojność na ten cel. W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.

2. W poniedziałek o godz. 8.00 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną, odnowienie zawierzenia parafii Matce Bożej i zakończenie rekolekcji. Składka na tych Mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji.

3. We wtorek Święto Św. Józefa – Oblubieńca NMP O godz. 13.00 Msza św. w intencji Jasielskich Rzemieślników. Tego dnia imieniny Ks. Bogdana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Jego intencji na Mszę św. o godz. 18.00.

4. Także we wtorek, w domu sióstr Michalitek, o godz. 17.00, spotkanie Grupy Modlitwy Św. Michała Archanioła.

5. W środę, o godz. 18.00, Msza św. i spotkanie Współpracowników Salezjańskich.

6. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00. W piątek o godz. 8.30 i 17.15 dla dorosłych, a o godz. 20.00 dla młodzieży i wszystkich chętnych parafian. Zapraszamy.

7. W ramach odbywającej się adoracji Najświętszego Sakramentu w poszczególnych parafiach naszej diecezji. W czwartek, taka adoracja przypada w naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w tej adoracji zwłaszcza roże różańcowe i członków Grup duszpasterskich.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświecenie palm na wszystkich Mszach św.

9. W zakrystii zapisy chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. wielkanocną w domu. Spowiedź dla zgłoszonych chorych będzie w Wielki Poniedziałek, 25 marca od godz. 9.00.

10. Spowiedź wielkanocna w parafii będzie w Wielki Wtorek.

11. W najbliższą sobotę 23 marca o godz. 14.30 spod naszego kościoła wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

12. Caritas Bliźni w Potrzebie (KRS: 0000251723) prosi o przekazanie 1,5% podatku na rzecz chorych, ubogich i niepełnosprawnych. Pod chórem są ulotki z informację jak to zrobić.

13. Pod chórem i przy ambonie są tygodniki katolickie oraz kwartalnik magazyn niedziela. Zachęcamy do ich nabywania i czytania.

14. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.