Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

V Niedziela Wielkanocna

1. Dziś o godz. 17.30 nieszpory.

2. W poniedziałek imieniny s. Katarzyny. Polecajmy Solenizantkę opiece Bożej, Jej Patronce i Matce Najświętszej, wypraszając dla niej potrzebne łaski.

3. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do Św. Michała Archanioła.

4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj. Przez cały miesiąc nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00. Zachęcamy parafian do udziału w tym nabożeństwie, a także odmawianiu litanii przy kapliczkach i w naszych domach.

5. W czwartek 2 maja przypada Dzień Flagi. Prosimy, aby na 2 i 3 maja wywiesić flagi na naszych domach. W ten sposób dajemy świadectwo naszego patriotyzmu.

6. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Tego dnia Władze Samorządowe Miasta Jasła zaprasza na obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczną się Mszą św. w intencji naszej Ojczyzny na Rynku jasielskim o godz. 10.00. Po Mszy św. nastąpi przemarsz patriotyczny do parku miejskiego, oddanie hołdu przed tablicą upamiętniającą 200 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz okolicznościowe przemówienia i występ solistów Prywatnej Szkoły Muzycznej w Jaśle.

4. Kustosz Sanktuarium MB Zawierzenia w Tarnowcu zaprasza od maja do października na nabożeństwa fatimskie w pierwsze środy miesiąca. Początek nabożeństw w najbliższą środę o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

5. Grupa Modlitwy O. Pio, zaprasza na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w I czwartek a zakończy w I piątek o godz. 6.30.

7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek o godz. 17.30 i w piątek podczas Mszy św. Ze względu na Uroczystość MB Królowej Polski odwiedziny chorych w I piątek będą po południu od godz. 14.00.

8. W sobotę, I sobota miesiąca. O godz. 17.00 różaniec wynagradzający za nasze grzechy. Przypominamy, że Maryja w objawieniach fatimskich prosi o odprawienie pięciu pierwszych sobót miesiąca. Aby uczynić zadość prośbie Matki Bożej potrzeba: wzbudzić intencję wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi, przez pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca przystąpić do spowiedzi św. (w pierwszą sobotę lub wcześniej), przyjąć Komunię św., odmówić jedną część różańca św. oraz odprawić 15 minutową medytację (rozmyślając o jednej lub kilku tajemnicach różańcowych). Zachęcamy do podjęcia prośby Matki Najświętszej.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele I Komunia św. dla dzieci z III Klas Szkoły Podstawowej. Spowiedź dla tych dzieci ich rodziców, rodziców chrzestnych i krewnych będzie w sobotę o godz. 10.00. Rodziców prosimy, aby na przyjęciach urządzanych z racji I Komunii nie podawać żadnych napojów alkoholowych. Prosimy także, aby wierni nie związani z Uroczystością I Komunii, tego dnia wybrali Mszę św. o innej godzinie. Msza św. z 12.15, będzie o godz. 12.30.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla żyjących mieszkańców w Kowalowych, a dla zmarłych, życie wieczne w niebie.

11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii, a Msza św. o godz. 8.00, będzie odprawiona w intencjach wszystkich darczyńców.

12. Księża Michalici w Miejscu Piastowym zapraszają do zapoznania się z atrakcyjną ofertą nauki w prowadzonym przez siebie Zespole Szkół . Pełne informacje na tablicy ogłoszeń.

13. Znaleziono łańcuszek z wisiorkiem. Do odebrania w zakrystii.

14. Pod chórem i przy ambonie wyłożona jest gazeta „dobre nowiny”, a także tygodniki katolickie.