Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Dziś o godz.17.30 nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego i nabożeństwo majowe.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie Współpracowników Salezjańskich. Po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.

3. W czwartek Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież rozpoczynającą przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także ich rodziców.

4. Zespół Szkół Nr 4 w Jaśle zaprasza na „FISHMOB” – Jasło tańczy dla Św. Jana Pawła II. Tancerze Ledniccy działający przy tej szkole zatańczą tradycyjne tańce lednickie. Tańce poprowadzi s. Fides. Zapraszamy na Jasielski Rynek w piątek 17 maja 2024r. o godz. 10.00.

5. W piątek 17 maja naszą parafię odwiedzi s. Damiana. Wszystkie kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej oraz zainteresowanych taką formą modlitwy zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w Domu Parafialnym po Mszy św. wieczornej. Jest to trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Także w piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Światła – nabożeństwo na wzór Drogi krzyżowej mówiące o spotkaniach z Jezusem Zmartwychwstałym. Zachęcamy, aby na to nabożeństwo przynieść świece.

7. W sobotę (18.05.) o godz. 10.00 w Katedrze rzeszowskiej święcenia kapłańskie. Polecajmy Bogu przyszłych kapłanów, wypraszajmy im potrzebne łaski i módlmy się o powołania z naszej parafii.

8. W najbliższą sobotę 18 maja w naszym kościele o godz. 19.00 w ramach Festiwalu Musica Classica odbędzie się koncert festiwalowy. Pełne informacje na plakatach. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. W naszej parafii początek 40-godzinnego nabożeństwa. Porządek adoracji dla poszczególnych grup i róż różańcowych będzie wywieszony na tablicy ogłoszeń. Składka z przyszłej niedzieli na katolickie Radio VIA.

10. Także w przyszłą niedzielę odpust w Dębowcu. Pełne informacje na tablicy ogłoszeń.

11 Msza św. o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla żyjących mieszkańców z ul. Łukasiewicza, a dla zmarłych życie wieczne w niebie, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 8.00.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Zebrano 9 196 zł i 20 funtów. Bóg zapłać.

13. Organizowana jest pielgrzymka członków żywego Różańca i wszystkich chętnych parafian na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 1 czerwca o godz. 3.30, powrót w godzinach wieczornych. Koszt 100 zł. Pełne informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.

14. W przyszłą niedzielę Caritas naszej parafii będzie zbierał ofiary do puszek na odbudowę spalonego u początku tego roku domu naszego parafianina pana Romana . Prosimy o hojność.

15. Pod chórem i przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka, zachęcamy do jej nabywania.

16. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.