Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ

1. Dziś Dzień Matki. Otoczmy modlitwą nasze Mamy. Wypraszajmy żyjącym potrzebne łaski, a zmarłym życie wieczne w niebie. Bądźmy wdzięczni za ich trud i miłość. O godz. 15.00 Msza św. na placu powstającej groty Lourdzkiej przy ul. Łukasiewicza. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.

2. We wtorek o godz. 18.00 nowenna do Św. Michała Archanioła.

3. W środę (29.05.) przypada 21 rocznica święceń Ks. Dariusza. W naszych modlitwach polecajmy księdza opiece Bożej i Matki Najświętszej, wypraszajmy potrzebne łaski i światło Ducha Świętego w pracy kapłańskiej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.

4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W naszym kościele Msze św. będą: 6.30, 8.00, 12.30, i 18.00. O godz. 10.00 na placu przy kościele Msza św. koncelebrowana, której przewodniczy Ks. Bp Edward Białogłowski. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta w stronę OO. Franciszkanów. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy św. i procesji. Prosimy zachować porządek w czasie procesji. Pamiętajmy, że jest ona dla nas przeżyciem religijnym i wyznaniem naszej wiary. Przez całą oktawę w dni powszednie procesja o godz. 18.00.

5. W najbliższy czwartek w Rzeszowie w Parku Sybiraków odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

6. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, o godz. 17.00 różaniec wynagradzający NMP za nasze grzechy i początek nabożeństw czerwcowych.

7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby parafii a Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona w intencji darczyńców.

8. Nadal są miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę 1 czerwca o godz. 3.30. powrót w godzinach wieczornych. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii. Pełny program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń.

9. Grupa Modlitwy O. Pio zaprasza na Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne Grup Modlitwy O. Pio w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd w sobotę 15 czerwca o godz. 10.00. Powrót w niedzielę ok. 3.00  rano. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na odbudowę spalonego domu pana Romana. Zebrano 9470 zł. Bóg zapłać.

11. Pod chórem i przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

12. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.