Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

Poniedziałek Wielkanocny

1. Dziś Msze św. według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, dziś, o godz. 17.45, a w pozostałe dni o godz. 18.00.

2. We wtorek 2 kwietnia o godz. 16.00 w Domu parafialnym gościć będziemy Pana Prof. Mieczysława Rybę. Temat spotkania „Dokąd zmierzasz Polsko” . Zapraszamy.

3. W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Współpracowników Salezjańskich.

4. Grupa Modlitwy Św. O. Pio zaprasza na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się w I czwartek, a zakończy w piątek o godz. 6.30.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek o godz. 17.30, oraz w piątek podczas Mszy św. i od godz. 16.30. Na Mszy św. o godz. 18.00, składka na misje, a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze względu na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Spotkanie Grupy Modlitwy Św. O. Pio, w czwartek, po Mszy św. wieczornej.

7. W sobotę o godz. 17.00 różaniec wynagradzający za nasze grzechy.

8. W najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Odpust w parafii przy ul. Rafineryjnej.

9. Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Składka z przyszłej niedzieli na potrzeby parafii, a Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona za wszystkich darczyńców. Dzieci przynoszą wielkopostne skarbonki na Mszę św. o godz. 11.00.

10. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest patronalnym świtem Caritas. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji parafialnego Caritas oraz wszystkich współpracujących i dobrodziejów Caritas.

11. Caritas parafii dziękuje wszystkim którzy złożyli dary materialne, a także ofiary pieniężne na zorganizowanie paczek żywnościowych na święta Wielkanocne dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Bóg zapłać.

12 Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd w najbliższą sobotę 06.04.2024r. spod kościoła o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki 55 zł.

13. Pod chórem i przy ambonie wyłożone są tygodniki katolickie. Zachęcamy do ich nabywania i czytania.

14. Parafianom i Gościom życzymy dobrych spotkań rodzinnych, obfitości łask Bożych od Zmartwychwstałego Chrystusa i błogosławionego tygodnia.