Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dziś, w Święto Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Z racji dzisiejszego Święta można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, a więc: przyjęcie Komunii św., brak przywiązania nawet do grzechu lekkiego oraz modlitwy: wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego Franciszka. Po południu o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. O godz. 17.00 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii a Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona w intencji wszystkich darczyńców.

2. Dzisiejsza niedziela jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy parafialnemu Caritas za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz potrzebujących pomocy parafian. Bóg zapłać. Rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia pamiętajmy o przesłaniu Św. Jana Pawła II, który mówił by mieć „wyobraźnie miłosierdzia”. Dostrzegajmy obok siebie potrzebujących różnorakiej pomocy.

3. Dziś także wybory samorządowe. Pamiętajmy o naszym obowiązku wzięcia udziału w tych wyborach i wybrania godnego kandydata zgodnie z naszym sumieniem katolickim.

4. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona ze względu na Wielki Tydzień oraz Dzień Świętości Życia. Na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. Zachęcamy do podjęcia takiej formy ratowania życia dzieci poczętych, a zagrożonych przez aborcję.

5. Także w poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. za zmarłych parafian.

6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej i Grupy Misyjnej.

7. Dziś po prawie sześciu latach pracy w naszej parafii ze względów osobistych, po raz ostatni na organach gra Pan Konrad. Bardzo dziękujemy za te lata pracy, piękno śpiewu i muzyki. Życzymy Panu Konradowi wielu sukcesów na polu zawodowym i osobistym. Niech Ci Bóg błogosławi i obdarza swoimi łaskami. Bóg zapłać.

8. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę, po Mszy św. wieczornej.

9. Organizowany jest darmowy wyjazd do Warszawy w obronie dzieci nienarodzonych. Wyjazd spod naszego kościoła 11 kwietnia o godz. 7.00. Pełne informacje na tablicy ogłoszeń.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Podzamcze. Dla żywych o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski a dla zmarłych życie wieczne w niebie.

11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Caritas diecezji.

12. Przez najbliższe dwa tygodnie zapisy młodzieży naszej parafii z siódmych klas Szkoły Podstawowej celem przygotowania ich do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

13. Pod chórem i przy ambonie wyłożone są tygodniki katolickie. Zachęcamy do ich nabywania i czytania.

14. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.