Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy wszystkim parafianom, a szczególnie liderom i członkom Grup duszpasterskich działających przy naszej parafii za udział i złożone sprawozdania z działalności poszczególnych Grup księdzu Biskupowi wizytującemu naszą parafię. Bóg zapłać.

2. Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale, litania do Św. Józefa i Msza św. Podczas Gorzkich Żali. Dziś i w przyszłą niedzielę, składka na kwiaty do Bożego Grobu. Prosimy o hojność na ten cel.

3. W poniedziałek rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego.

4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i lektorów.

5. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00. W piątek o godz. 8.30 dla dorosłych, a o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Zapraszamy i prosimy na tę Drogę Krzyżową zabrać ze sobą świece.

6. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Po Mszy św. rozdanie indeksów.

7. W piątek 15 marca w naszej parafii początek rekolekcji wielkopostnych.

8. Zapraszamy i prosimy wszystkich parafian, znajdźmy czas na spotkanie z Bogiem uczestnicząc w rekolekcjach. W tym roku rekolekcje prowadzi Ks. Dr Piotr Potyrała – Dyrektor Caritas naszej Diecezji. Program rekolekcji wyłożony jest na ławkach, wywieszony na tablicy ogłoszeń, a także na stronie internetowej parafii.

9. Spowiedź rekolekcyjna będzie podczas Mszy św. w czasie trwających rekolekcji. Spowiedź przed świętami wielkanocnymi będzie 26 marca.

10. Od 16 do 24 marca zapraszamy na nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna w naszym kościele będzie po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Można także uczestniczyć w nowennie codziennie po transmitowanym w radiu i TV Trwam Apelu Jasnogórskim o godz. 21.20.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym miesiącu złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Zebrano 7076 zł. Bóg zapłać.

12. Prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy chcą się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. przed świtami wielkanocnymi w domu. Spowiedź dla tych chorych będzie w Wielki Poniedziałek 25 marca od godz. 9.00.

13. Przed kościołem można nabyć baranka na stół wielkanocny.

14. Prosimy parafian dobrej woli, aby darem serca w postaci produktów żywnościowych, pomogli radośniej przeżyć najuboższym rodzinom naszej parafii święta wielkanocne. Dary można składać do wyłożonego kosza przy bocznym ołtarzu.

15. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Krakowa na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd spod naszego kościoła 23 marca, o godz. 14.30. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.

16. Caritas Bliźni w Potrzebie (KRS: 0000251723), prosi o przekazanie 1,5% podatku na rzecz chorych, ubogich i niepełnosprawnych. Pod chórem znajdują się ulotki z informacją jak to zrobić.

17. Pod chórem i przy ambonie wyłożone są tygodniki katolickie. Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł. Jest także „Magazyn Niedziela” w cenie 15 zł. Zachęcamy do ich nabywania i czytania.