Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w kapłaństwie i zakonie. Prośmy dobrego Boga, aby nie zabrakło tych, którzy będą głosić Słowo Boże i sprawować sakramenty święte. Nieszpory dziś o godz. 17.30.

2. Dziś wybieramy Burmistrza. Pamiętajmy o naszym obowiązku i zgodnie z sumieniem wybierzmy godnego włodarza na urząd naszego miasta.

3. We wtorek uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski. O godz. 18.00 Msza św. i spotkanie Grupy Modlitwy Św. O. Pio.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała.

5. W czwartek Święto Św. Marka Ewangelisty. O godz. 8.00 modlitwy o urodzaje. Tego dnia imieniny s. Elizeuszy i Ks. Marka. Polecajmy Solenizantów opiece Bożej, ich Patronów i Matce Najświętszej, wypraszając potrzebne dla Nich łaski. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji Ks. Marka w piątek na Mszę św. o godz. 18.00.

6. Władze samorządowe Jasła serdecznie zapraszają do udziału w miejskich uroczystościach Nadania Sztandaru Miasta Jasła, które rozpocznie się Mszą św. w naszym kościele pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Wątroby, 26 kwietnia (piątek), o godz. 12.00. Następnie na płycie rynku odbędzie się uroczysty apel i przekazanie Sztandaru władzom Miasta Jasła.

7. Zapraszamy dzieci i młodzież na Oazę Wakacyjną. Koszt 1200 zł. Zapisy u Ks. Marka do 25 maja. Pełne informacje na tablicy ogłoszeń.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mieszkańców ul. Konopnickiej a dla zmarłych o dar nieba.

9. Do czwartku można jeszcze składać makulaturę do stojącego kontenera przy Domu parafialnym.

10. Wspólnota modlitewna przy kościele Św. Stanisława organizuje wyjazd do Częstochowy w sobotę 18 maja na czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd o godz. 4.00 rano powrót o godz. 23.00. Koszt 130 zł. Zapisy w zakrystii Św. Stanisława. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11. Pod chórem i przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

12. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.