Fara Jasło - Rzymskokatolicka Parafia Kolegiacka

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Telefon dyżurny
663 766 973

III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Rozpoczyna ona XVI Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. W niedzielę Biblijną ma miejsce Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnej lektury wybrano księgę Dziejów Apostolskich. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego w naszych rodzinach.

2. Dziś rozpoczyna pracę w naszej parafii nowy Organista pan Stanisław Ciepielowski. Życzymy Panu wszelkich potrzebnych łask w służbie Bogu i ludziom. Szczęść Boże.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Caritas diecezji. O godz. 17.30 nieszpory.

4. We wtorek o godz. 17.00 w domu sióstr Michalitek spotkanie Grupy Modlitwy Św. Michała Archanioła.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie Współpracowników Salezjańskich.

6. W piątek trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. wieczornej KSM zaprasza na nabożeństwo Drogi Światła. Zachęcamy, aby na to nabożeństwo przynieść świece.

7. Przyszła niedziela -Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Odpust w Sobniowie.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 Msza św. o zdrowie, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Strażaków pełniących Honorową straż przy Grobie Pańskim i ich rodzin. O godz. 14.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

9. Miejsko Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Jaśle pod hasłem „Zadbaj o zdrowie na wiosnę. Stop udarom, zawałom i cukrzycy”, w dniu 16 kwietnia (wtorek), w godz. od 7.00, do 10.00, przeprowadzi bezpłatnie badania na cholesterol, glukozę, EKG, oraz ciśnienie krwi. Pełne informacje na tablicy ogłoszeń.

10. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle, zaprasza do udziału w projekcie „Usługi społeczne w mieście Jaśle”. Pełne informacje dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.

11. Siostry Prezentki w Rzeszowie zapraszają na dzień otwarty Liceum, który odbędzie się 19 kwietnia w godzinach od 14.00 do 16.00. Szczegóły na plakacie i stronie szkoły.

12. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu zapisy młodzieży naszej parafii z siódmych klas Szkoły Podstawowej, celem przygotowania ich do sakramentu bierzmowania. Zapisy w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

13. Na parkingu przy Domu parafialnym postawiony jest kontener na makulaturę. Uzyskane pieniądze z tej makulatury przeznaczone będą na studnie głębinowe w krajach misyjnych.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na potrzeby parafii. Zebrano 6150 zł. i 5 $. Bóg zapłać.

15. Pod chórem i przy ambonie wyłożona jest prasa katolicka. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

16. Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.